Výstava "Šlabikáre z celého sveta"

04.10.2013 15:33

Od 16.9.2013 do 4.10.2013 bola v našej knižnici prístupná výstava šlabikárov z celého sveta zo súkromnej zbierky pána Štefana Peteja z Bardejova. Jeho zbierka obsahuje vyše 650 šlabikárov zo 140 krajín sveta. U nás v knižnici ste si mohli pozrieť 143 exponátov zo 66 krajín. Boli tu šlabikáre z Južnej Ameriky, Ázie, Európy. Súčasťou výstavy boli aj učebné pomôcky, ktoré používali ešte naši starí rodičia - tabuľky, peračníky, počítadlá.
Výstavu šlabikárov dopĺňali dekoratívne výrobky z papiera -  vázičky, svietniky, prívesky i obrázky, ktoré vyrába náš dlhoročný čitateľ, dôchodca pán Ladislav Kiseľ. Vyrába ich technikou, ktorá sa nazýva quilling. Pomocou prúžkov papiera, ktoré sa formujú do požadovaného tvaru sa vytvoria krásne kompozície.
Vystavované exponáty si bolo pozrieť vyše 500 návštevníkov, okrem iných i delegácie zo zahraničia - hostia Dní mesta.