Fašiangové dopoludnie pri čajíkoch a pankuškách v mestskej knižnici

20.02.2014 15:53

Fašiangové obdobie sa pomaly chýli ku koncu. Utíchne zábava, veselie, jedenie a nastúpi pôst pred Veľkou nocou. Ale je to aj obdobie, kedy končí zima a náš organizmus je oslabený a náchylný na ochorenia.  Aby sme mu trošku pomohli siahli sme do zásob, ktoré nám poskytla príroda počas predchádzajúceho roka a pripravili sme deťom na ochutnanie rôzne čajíky. Porozprávali sme sa o histórii vzniku čaju, odkiaľ sa čaj k nám dostal, aké spôsoby jeho prípravy existujú a aký vplyv má na náš organizmus. Deti ochutnali čaj roibos, zmes exotického ovocného čaju, ale aj čajíky z našej prírody – šípkový, lipový , ochutené domácim šípkovým sirupom – ktoré majú pomôcť pri nachladnutí, pri zápale priedušiek, pri teplote a celkovo posilňujú organizmus. No a keďže sú fašiangy, k čajíkom napiekla pani učiteľka Šoltísová svojim žiačikom z 2.A. zo ZŠ Maurerova  aj najznámejšie fašiangové jedlo – pankušky s domácim čučoriedkovým džemom. Na záver deti zhodnotili, čo im chutilo najviac a rozlúčili sme sa fašiangovo – spevom.
Možnosť zúčastniť sa tohto podujatia využili aj žiaci druhého ročníka zo ZŠ Zemanská. Celkovo sa fašiangového dopoludnia v knižnici zúčastnilo 50 žiačikov z druhých ročníkov.