Beseda s Janou Pronskou - kráľovnou historickej romance

07.11.2019 16:00
Vo štvrtok podvečer sme v našej knižnici provítali renomovanú autorku - kráľovnu historickej romance - pani Janu Pronskú. Tento titul jej právom patrí, pretože tomuto žánru, v takom rozsahu, sa venuje ako jediná na Slovensku. Debutovala v roku 2008 románom Zlatníkova chovanica a dodnes jej vyšlo ďalších 18 románov a stále pracuje na ďalších. Mnohé z ních vychádzajú už v treťom vydaní a niektoré sú prekladané do češtiny. O tom, že jej knihy nestoja n kníhkupectvách na polici svsedčí aj to, že získava ocenenia spisovateľka roka tak na Martinuse i v Panta Rhei. Úžasnú atmosféru vytvorila pani spisovateľka pre takmer 50 účastníkov besedy. Porozprávala o svojom živote i o tvorbe, odpovedala na množstvo otázok, podpísala množstvo kníh a naše čitateľky odchádzali z podujatia nadšené. Tešíme sa na ďalšie  stretnutie.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vo štvrtok podvečer sme v našej knižnici provítali renomovanú autorku - kráľovnu historickej romance - pani Janu Pronskú. Tento titul jej právom patrí, pretože tomuto žánru, v takom rozsahu, sa venuje ako jediná na Slovensku. Debutovala v roku 2008 románom Zlatníkova chovanica a dodnes jej vyšlo ďalších 18 románov a stále pracuje na ďalších. Mnohé z ních vychádzajú už v treťom vydaní a niektoré sú prekladané do češtiny. O tom, že jej knihy nestoja v kníhkupectvách na polici svedčí aj to, že získava ocenenia spisovateľka roka tak na Martinuse ako i v Panta Rhei. Úžasnú atmosféru vytvorila pani spisovateľka pre takmer 50 účastníkov besedy. Porozprávala o svojom živote i o tvorbe, odpovedala na množstvo otázok, podpísala množstvo kníh a naše čitateľky odchádzali z podujatia nadšené.  Príjemnú atmosféru pred besedou nám navodil žiak ZUŠ v Krompachoch Lukáš Hvizdoš gitarovou skladbou Tango No3. Ďakujeme.Príjemnú atmosféru pred besedou nám navodil žiak ZUŠ v Krompachoch Lukáš Hvizdoš gitarovou skladbou Tango No3. Ďakujeme.
Tešíme sa na ďalšie  stretnutie.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.